Haber

Yarışçı Kadın Hayatını Kaybetti

Dünya üzerinde en hızlı kadın unvanına sahip olan 39 yaşındaki Jessi Combs, geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Combs hatırlanacağı üzere 2013 yılında katıldığı bir yarışmada tam 640 km/s hıza çıkarak dünya rekorunu kırmıştı. Dünyada kadınlar arasında en hızlı olarak bilinen ünlü isim genç yaşta yaşamını yitirdi. Combs’un çevresinden olan Terry Madden, yaşanan kazayla ilgili tüm detayları kamuoyuyla paylaştı.

Elde edilen bilgilere göre Jessi Combs, kendisine ait olan hız rekorunu tekrar kırmak için bir sürece girdi. Kendi rekorunu kırmak için jet destekli bir araç yapan ünlü isim gerekli tüm izinleri de aldı. Tam 52 bin beygir güce sahip yeni aracıyla yaptığı hız denemesi testinde kaza yaparak feci şekilde can verdi. Combs 2013 yılında yapılan North American Eagle Supersonic Cpeed Challenger yarışmasında saatte 640 km hıza çıkarak dünya rekorunu kırmıştı.

Terry Madden olayla ilgili açıklamalarda bulundu

Combs’un ekibinde bulunan Terry Madden ise olayla ilgili tüm bilgileri paylaştı. Ünlü yarışçının öldüğünü doğrulayan Madden, yaşanan olayla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Şu anda ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Fakat her ne olursa olsun birkaç cümle konuşmak gerekiyor. Combs ile beraber olduğum her dakika benim için çok değerliydi.

Combs, birkaç gün önce yeni bir rekor daha kırmak için çıktığı pistte kaza yaparak hayatını kaybetti. Tüm bunlar yaşandığı için çok üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Etiketler
Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı