Yaşam

Öldürülen Kadınların Çocuklarına Burs Verilecek

Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, gönüllere su serpecek bir açıklamada bulundu. Uysal yaptığı açıklamada, töre ve namus gibi nedenlerden dolayı hayatlarını kaybeden kadınların çocuklarına hayat boyu burs verileceğini açıkladı. Ayrıca verilecek olan bu bursların karşılıksız olduğunu da ifade etti. Ümit Uysal başkanlığında bir araya gelen Adalya Vakfı yönetim kurulu tarafından bu karar alındı.

Adalya Vakfı yönetim kurulunun toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Ümit Uysal şu ifadeleri kullandı: “Her gün güne yeni bir kadın cinayeti haberiyle başlıyoruz. Bizler bu durumdan oldukça sıkıldık. Bizler kadınlarımızın artık töre ve namus gibi kavramlar yüzünden katledilmemesini istiyoruz. Ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

“Türkiye’nin bu durumdan kurtulması gerek”

Konu hakkında açıklamalarını sürdüren Uysal, Türkiye’nin bu tür haberlerle artık anılmaması gerektiğini vurguladı. En son yaşanan Emine Bulut olayının adeta bardağı taşıran son damla olduğunu ifade eden Uysal, bundan sonraki süreçte hayatını kaybeden tüm kadınların çocuklarına eğitim hayatları boyunca karşılıksız burs verileceğini söyledi. Verilecek olan bu burs, ilkokuldan üniversiteye kadar her sene boyunca düzenli olarak verilecek. Böylesine önemli ve ciddi bir sorumluluğun altına girdikleri için son derece mutlu olduklarını söyleyen Uysal, Türk milletinin sağduyusuna inandıklarını ve güvendiklerini ifade etti. Uysal, Adaya Vakfı’na ‘Şiddete karşı eğitim’ açıklamasıyla yapılacak olan bağışlardan asla kesinti olmayacağını ve doğrudan çocukların eğitimi için kullanılacağını duyurdu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Etiketler
Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı