Haber

Ciğerini Babasına Verdi

Şanlıurfa’da karaciğer rahatsızlığı bulunan Abdurrahman Demir, organ nakli ihtiyacı içindeydi. İnşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan 50 yaşındaki Demir 5 çocuk sahibidir. 8 yıl boyunca Hepatit B hastalığı yüzünden tedavi gören Demir’in karaciğeri çok hasar gördü ve karaciğer yetmezliğine bağlı siroz tanısı aldı. Alınan doku örnekleri içinden uygun olan doku 21 yaşındaki oğlu Bünyamin Demir’in karaciğeri oldu.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz’ın yönettiği ekip, 12 saat süren bir operasyon ile sağlıklı dokunun hastaya başarılı şekilde nakledilmesini sağladı. 8 yıldır rahatsızlığından dolayı zor zamanlar geçiren hasta nakil sayesinde sağlıklı bir hayata kavuştu. Oğlunun kendisine ciğerini bağışlaması babayı çok mutlu etti.

Babasına Yardımcı Olduğu İçin Mutlu

21 yaşındaki Bünyamin Demir, uzun yıllardır babasının hastalığı yüzünden çok zor zamanlar geçirdiğini görerek bu duruma çok üzülmekteydi. 3 ay önce askerlik görevini tamamlayarak ailesinin yanına dönen Demir, marangoz olarak çalışarak geçimini sağlıyor. Dokunun uyumlu çıkmasının adından Demir hiç tereddüt etmeden organ nakli için gönüllü olmuştur. Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başarıları sayesinde şimdi hem baba hem de oğul sağlıklı şekilde hayatını devam ettirebilmektedir.

Harran Üniversitesi geçtiğimiz yılda tam 24 organ nakli ameliyatı gerçekleştirmiş ve tüm ameliyatları başarı ile sonuçlanmıştır. Hastaların şikayetleri ile ilgili tüm tetkikler yapılarak hastanın sağlığı ile ilgili kararlar en özverili şekilde verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı