Haber

Adana’da Taciz İddiası İnfial Yarattı!

Adana’nın Seyhan İlçesi’nde, bir kız çocuğunun taciz edildiği iddiası ortalığın karışmasına neden oldu. Taciz ettiği iddia edilen kişi mahalleli tarafından linç edilmek istenirken, olay yerine gelen polis ekipleri, zanlıyı ve linç girişiminde bulunan kişileri gözaltına aldı. Mahallelinin öfkesi dinmeyince olay gerine takviye ekip olarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler geldi. Öfkeli kalabalık güçlükle sakinleştirilebildi.

Polisler Dama Çıkarak Destek Ekip Bekledi

Adana’nın merkez ilçesi olan Seyhan’ın Havuzlubahçe Mahallesi’nde meydana gelen olayda, mahallelinin polisi arayıp bir kişinin, bir kız çocuğunu taciz ettiği gerekçesi ile darp edildiğini ihbar etmesi üzerine başladı.

İhbar üzerine olay yerine gelen asayiş şube müdürlüğüne bağlı ekipler, müdahale ederek darp edilen Ş.T’ yi öfkeli kalabalığın elinden aldı. Ancak kalabalığın öfkesini dindirmek oldukça güçtü. Bu sebeple asayiş Şube müdürlüğüne bağlı ekipler, zanlı Ş.T ve olaya karıştığı düşünülen kişiler bir evin damına çıktı. Çıktıkları evin damında takviye kuvvet çağrısında bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri, gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin desteği ile olay yerinden uzaklaştırıldı.

Öfkeli kalabalığı durduramayan ekipler Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, olay yerine gelmesiyle taciz zanlısı Ş.T’ yi ve darp eden kişileri alarak Dağlıoğlu Polis Merkezi’ne götürdü.

Olay esnasında, haber yapmaya çalışan bir gazeteci de kalabalığın öfkesinden nasibini alarak, zarar gördü.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün olaya verdiği destekle güçlükle yatıştırılan kalabalığın elinden alınan zanlı Ş.T Adana Adli Tıp Birimi’nde yapılan sağlık muayenesinin ardından, Ahlak Büro Amirliği Ekiplerine teslim edildi. Zanlı Ş. T’ nin, sağlık durumu ile ilgili net bir açıklama yapılmazken, olaya ilişkinin sorgu sürecinin devam ettiği gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Etiketler
Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı